21.04.2021 року викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Сумського державного університету і студенти спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» брали участь в онлайн семінарі «Фізична терапія в геріатрії та при неінфекційних хворобах», який відкрив програму щомісячних сесій на важливі теми, присвячені проблемам фізичної терапії у світі. Семінар організований Латвійською академією спортивної педагогіки (LASE) та Європейською федерацією адаптивної фізичної активності (EUFAP).
Спікери семінару Айя Клавіна (LASE), Квок Нг (EUFAP), Елейн Тоомі (EUFAPA) та Світлана Гаврелюк (Національний університет фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ)) представили доповіді актуальної тематики: Айя Клавіна (LASE) ‒ «Цукровий діабет та фізичні вправи: фізична терапія осіб геронтологічного віку з діабетом 2 типу»; Квок Нг (EUFAP) ‒ «Функціональна самооцінка та моніторинг серед старшого населення»; Елейн Тоомі (EUFAPA) ‒ «Програми фізичної активності для людей похилого віку з неінфекційними захворюваннями: група і підходи на базі громади»; Світлана Гаврелюк (НУФВСУ) ‒ «Геріатричні синдроми. Синдром недоїдання».
Семінар проводився англійською мовою. Дуже цікавим виявився формат зустрічі, викладачі і студенти кафедри мали змогу ставити питання, на які спікер в режимі реального часу давав ґрунтовні відповіді.
Семінар тривав майже 7 годин, але час пролинув непомітно, бо доповіді були насичені цікавими фактами, відеоматеріалами, сучасними посиланнями. Спікери застосовували інтерактивні методи, що сприяло постійному контакту з аудиторією і підтримувало інтерес і мотивацію слухачів.
Слід зазначити активність саме наших студентів, які протягом усього семінару задавали різноманітні запитання, чим виявили і продемонстрували вмотивованість до отримання нових знань і професійного вдосконалення. Не можна не назвати їх особисто. Це: Пилипенко Дарина, Горбачевський Артур, Сергієнко Катя, Черевична Анна, Колодяжна Анна, Коваленко Ярослав, Гостєв Олег, Жарік Лада, Линник Артем, Лап-Данилевська Інна, Панасенко Інна, Денищенко Ірина, Самодай Аделіна, Коломієць Юлія. Викладачі кафедри бажають їм подальшого розвитку в сфері фізичної терапії та ерготеапії і великих успіхів!
Відгуки студентів:
Гостєв Олег, 902 група
«Сьогодні був присутній на тренінгу організований програмою Ерасмус+, який проводили викладачі з Латвійської академії спортивної педагогіки та представники Європейської федерації адаптованої фізичної активності. Мені було дуже цікаво послухати лекції закордонних фахівців та почерпнути їх знання з геріатрії.
Мені вдалось засвоїти всю важливість цієї науки та набути нових навичок. Нам були представлені досліди разом з актуальною статистикою щодо вікових змін в організмі людини та ризику виникнення найпоширеніших хвороб.
Також були проведені демонстрації вправ та комплекси для повноцінної реабілітації. Був продемонстрований алгоритм роботи з хворими в літньому віці.
Я дуже задоволений отриманим мною досвідом»
Лап-Данилевська Інна, 801 група
«21.04.2021 мала змогу бути слухачкою конференції за проєктом REHAB, за темою: «Фізична терапія у геріатрії та неінфекційні захворювання». Під час самої конференції було захоплення від того, що маєш змогу слухати доповідачів з Європейської федерації та Латвійської академії. Всього за 6 годин (10:00-13:00, 14:00-17:00) всі учасники конференції отримали велику кількість інформації. Як студентка я відкрила для себе багато нового, також змінилось загальне ставлення до фізичної терапії з лікувальною метою. Для себе взяла те, що фізична активність – це ліки, які подовжують наше життя. У презентаціях доповідачів було багато схем, графіків, малюнків, які допомагали детально розібрати тему, також мали змогу подивитись відео, на яких були представлені тести для оцінки вимірів фізичної активності тощо. Загалом для себе отримала інформацію, яка буде корисною в подальшому як для студентки, так і в майбутній професії»
Панасенко Інна, 802 група
«21 квітня 2021 р. відбулася конференція «REHAB Project Physical Therapy for geriatrics and non-communicable diseases». Особисто для мене дана зустріч виявилася дуже цікавою та корисною для діяльності майбутнього фізичного терапевта. Доповіді представлені лекторами дозволили розглянути різні аспекти тематики конференції та більш детально зрозуміти їх. Особливо цікавими виявилася інформація надана іноземними колегами, незважаючи на те, що надана вона була англійською мовою, все було досить доступно і зрозуміло. Насправді, особисто для мене, це досить приємний досвід участі у подібних зустрічах»
Горбачевський Артур, 002 група
«Дуже дякую за надану інформацію, було дуже цікаво слухати. Хоч я і лише студент першого курсу і маю не дуже велику базу знань з освітлених у конференції питань, і до того ж маю не ідеальні пізнання в англійській мові, мені все одно була зрозуміла більша частина тих доповідей. Це означає, що інформація була подана на такому рівні, що було корисно слухати і свідомим у цій сфері людям і початківцям. Для себе я поглибив знання про застосування фізіотерапії в лікуванні діабету людей похилого віку, дізнався про різні програми активності для людей з неінфекційними захворюваннями. Також хотів би виділити якість доповіді про геріатричні синдроми, а саме про синдром недоїдання, це дійсно дуже поширена проблема. Та звичайно не можу не згадати про освітленні методи функціональної діагностики та самооцінки. Крім того, на всі питання, які у нас виникали, намагались відповісти у той мірі в котрій дозволяв час, це, як на мене, заслуговує поваги»
Пилипенко Дарина, 003 група
«Конференція була дуже цікавою та надзвичайно інформативною – представники різних університетів детально розкрили та доступно для кожного пояснили досить багато нової та корисної інформації про реабілітацію та фізичну активність та її важливість серед людей похилого віку та хворих на діабет другого типу, а також про геріатричні синдроми, особливо про порушення харчування. Кожна з представлених на конференції презентацій допомагає краще розуміти деякі з основних важливих аспектів професійної діяльності фізичного реабілітолога та є важливою для майбутньої успішної реалізації в сфері цієї діяльності. Також варто відмітити, що подібні заходи відкривають можливості для пізнання досвіду інших країн та розуміння, як можна застосувати цей досвід в нашій системі освіти та в країні в цілому, тож такі конференції є новим поглядом на професію»
Коломієць Юлія, 803 група
«Огромное спасибо за предоставленную возможность участвовать в конференции. Также спасибо организаторам за то, что вы проводите такие конференции. Мне очень понравилась ваша программа реабилитации. Я узнала для себя много нового и интересного, и абсолютно согласна, что в наших силах сделать качество жизни пожилых людей лучше, интереснее, содержательнее. Ведь эти люди этого заслужили. Однако, возможно для нашей страны нужна некоторая адаптация. Так как, к огромному сожалению, большинство пенсионеров в нашей стране не умеют пользоваться современными гаджетами, а в селах нет качественного интернета. НО ВСЕ ОНИ СМОТРЯТ ТВ. Возможно, как альтернатива, на каком-то центральном канале выделить эфирное время для трансляции гимнастики для пожилых людей. Ещё раз огромное спасибо ваш за нелегкий труд. Ваши профессионализм, самоотдача, терпение вдохновляют. Вместе мы изменим мир к лучшему»
Колодяжна Анна, 901 група
«Мені дуже подобається, що ми, студенти, маємо змогу брати участь у такому міжнародному проєкті як REHAB. По-перше, мені цікаво дізнаватися про те, як працюють університети, які також навчають фізичній терапії та ерготерапії в інших країнах. По-друге, теми доповідей лекторів дуже цікаві для мене. Цього разу це був діабет та геріатричні синдроми. Розбиратися в цих темах, на мою думку, важливо для майбутнього фізичного терапевта, адже стан здоров’я людей похилого віку в нашій країні зараз залишає бажати кращого, але, якщо ми, майбутні фізичні терапевти, зможемо вплинути на цю тенденцію, то загалом покращиться якість та тривалість життя людей після виходу на пенсію. Також мені сподобався формат проведення цього проєкту. Лекторам вдалося зацікавити слухачів, спонукати до певних роздумів та висновків, чого не так і легко добитися при виступі онлайн»
Денищенко Ірина, 801 група
«Я була слухачем на міжнародній конференції REHAB, дізналася досить багато цікавого. Наприклад, що з віком у жінок, порівняно з чоловіками, з’являється більше психологічних та фізичних проблем. Досить актуальною стоїть проблема самотності серед людей похилого віку. Я вважаю, фізична реабілітація для старших людей є особливо важливою та досить необхідною, адже вона не тільки покращує загальний та фізичний стан людей, а й вони багато контактують з фізичним терапевтом, однолітками під час групових занять. Таким чином, вони позбуваються самотності та встановлюють багато контактів, з якими, можливо, будуть спілкуватись і поза межами групових занять. Також цікавими для мене були тести для визначення фізичної активності, були ті, з якими я ще не стикалася у різних джерелах з фізичної терапії. Ще з нового я дізналась про гериатричні синдроми. Якщо фізичним терапевтам приділяти увагу похилим пацієнтам, у яких найімовірніше виникнуть геріатричні синдроми, можна уникнути подальшої госпіталізації та великих затрат на медичну допомогу»
“This project has been funded with support from the European Commission. This publication [communication] reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in”.