Викладачі та студенти беруть активну участь в поширенні асистивних технологій серед внутрішніх переселенців

З початку бойових дій місця свого проживання покинули більше 4 млн. офіційно зареєстрованих осіб, проте їх реальна кількість є більшою приблизно вдвічі. Найтяжче переживають міграцію особи з особливими потребами, тому з метою зміцнення системи реабілітації та розширення доступу до асистивних технологій в Україні сумісно ВООЗ, МОЗ та Всеукраїнською організацією фізичних терапевтів було організовано проєкт А10 для реалізації в 6 областях України, серед яких було відібрано і нашу область. В рамках проєкту надається безкоштовна матеріальна допомога людям з обмеженими можливостями, що постраждали під час війни та є мігрантами. Вона полягає у поширенні засобів догляду та допоміжних засобів, які поступають у вигляді гуманітарної допомоги, консультуванні таких пацієнтів.
 
У реалізації проєкту беруть 18 фахівців, серед яких троє – викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Олександр Степаненко, Дмитро Воропаєв, Любов Томин. Вони пройшли відповідне навчання та отримали сертифікований доступ до програми, що дозволяє їм самостійно виконувати підбір асистивного засобу для кожного індивідуально, навчати користуванню та проводити подальший фізіотерапевтичний супровід. До активної участі у волонтерській роботі долучилися також студенти першого курсу медичного інституту спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія.
 
У п’ятницю до Університетської клініки СумДУ було доставлено чергову партію гуманітарної допомоги від ВООЗ, твердого та м’якого медичного інвентарю, зокрема 1500 упаковок підгузників для дорослих, 26 крісел колісних, 20 рам для ходьби, 100 тростин трьохопірних, 48 ліктьових милиць, статичні туалетні крісла, дошки для ванної, подушки для сидіння. Асистивні технології в медицині є важливими засобами для реабілітації і підтримки здоров’я, мають бути доступними та сприяти якнашвидшому поверненню уражених недугою осіб до повноцінного повсякденного функціонування. Для отримання безкоштовної гуманітарної допомоги та реабілітаційних консультативних послуг людям з обмеженими можливостями, які переселилися з місця основного проживання внаслідок війни, можна звертатися на кафедру ФТЕСМ, тел. (0542) 66-50-71 або лікарню Св. Пантелеймона.