Реабілітаційне обладнання

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини

публічна інформація

Реабілітаційне обладнання

Стіл-вертикалізатор з ручним регулюванням кута нахилу СП-1/Р – це універсальний пристрій необхідний для поступового переміщення пацієнта з лежачого положення у вертикальне. Призначений для людей, які тривалий час перебувають у ліжку, з паралічем, з порушенням кровообігу або післяопераційний період. Для адаптації пацієнта до вертикального положення. Рекомендують використовувати хворим після інсульту, важкій стадії ДЦП, після спинних і черепно-мозкових травм, операцій та тренування вестибулярного апарату після довгого періоду перебування в лежачому стані.

Основною метою даного обладнання є профілактика та пом’якшення негативних проявів психологічних, фізіологічних наслідків тривалого перебування пацієнта в положенні лежачи чи сидячи. Завдяки системи ременів, можливості плавного підйому та спуску, можливості займати проміжні положення відновлення хворих після операцій та травм відбувається швидше. Під час вертикального положення покращується робота легенів, збільшується їх робочий об’єм, активніше рухається діафрагма. Сила тяжіння запускає перистальтику кишківника та лімфообіг у нижній частині тіла. Також вертикальне положення та фіксація тіла сприяє механічному делікатному розтягненні хребта хворого під власною вагою. Застосовуються в лікарнях хірургічного, неврологічного, ортопедичного та кардіологічного відділень, реабілітаційних центрах, медичних центрах, а також в залах ЛФК та для кінезотерапії.

Технічні характеристики
В основі столу міцна сталева рама з можливістю нахилів від 0 до 90 градусів за допомогою ручного регулювання. Це дозволяє правильно розташувати пацієнта для проведення процедур. Стіл оснащений (груди, стегна, ноги).

Стіл за допомогою ручного приводу (гвинтового домкрату) змінює кут нахилу, з горизонтальної площини до вертикальної (обертом ручки за годинковою стрілкою) та з вертикального положення в горизонтальне (обертом ручки проти годинникової стрілки).

Стіл обладнаний стопорними колесами, що дозволяють переміщати стіл. Висота столу (в горизонтальному положенні) 720мм, довжина 1950мм, ширина, 750мм, вага столу 70кг, максимальне навантаження 200 кг.

Дзеркало коригуюче для реабілітації – одинарне Л-01 – це мобільне дзеркало з розмірами 160см х 70см призначене для спостереження під час виконання людиною фізичних вправ.

На поверхню дзеркала нанесені спеціальні позначення у вигляді сітки як вертикальні та горизонтальні ліній (8 прямокутників по вертикалі та 4 по горизонталі, кожен прямокутник даної сітки має розмір 20см х17,5см) , для відстеження правильної постави пацієнта та виконання правильних рухів.

За допомогою відображення людина стежить за своїми рухами з метою удосконалення їх виконань.

Дзеркало має чотириколісні опори, що дозволяє пересувати його у межах приміщення.

Перед початком використання дзеркало повинно бути встановлене на рівні поверхні так, щоб всі опорні колеса щільно прилягали до підлоги без люфту та хитання.

Технічні характеристики

Рама дзеркала коригуючого для реабілітації Л-01 виготовлена із сталевих труб із закритим профілем 30х30х2мм та вкрита порошковим покриттям (порошковою фарбою).

Основна рама дзеркала оснащена чотирма поворотними колесами

Загальна ширина дзеркала 75см

Ширина дзеркальної поверхні 70см

Загальна висота дзеркала 188см

Висота дзеркальної поверхні 160см

 

Дзеркало коригуюче для реабілітації Л-03 – це мобільне дзеркало з розмірами (70-70-70) x 1,60 м. призначене для спостереження під час виконання людиною фізичних вправ.

На поверхню дзеркала нанесені спеціальні позначення у вигляді вертикальних та горизонтальних ліній, для відстеження правильної постави пацієнта та виконання правильних рухів.

За допомогою відображення людина стежить за своїми рухами з метою удосконалення їх виконань.

Дзеркало має чотириколісні опори, що дозволяє пересувати його у межах приміщення.

Технічні характеристики

Дзеркало коригуюче для реабілітації Л-03 складається з центральної (основної) частини та бічних вставок.

Рама та бічні крила дзеркала коригуючого виготовлені із сталевих труб із закритим профілем 30х30х2 та вкриті порошковим покриттям (порошковою фарбою).

Основна рама дзеркала оснащена чотирма поворотними колесами, а кожна бічна вставка додатково підтримується ззовні колесом, що полегшує пересування по підлозі в приміщенні.

Загальна ширина 2250 мм Загальна висота 1900 см Ширина центральної частини дзеркала 700 мм Ширина бічної вставки дзеркала (кожної) 700 мм Висота дзеркала 1600 мм Загальна вага дзеркала 43 кг

При заняттях на цьому тренажері сміливо можна розраховувати ось на такі ефекти:

  1. Тренування м’язів;
  2. Тренування витривалості організму, серцево-судинної і дихальної систем – оздоровчий біг знижує ризик померти від інфаркту;
  3. Пристосування організму до роботи в умовах нестачі кисню, але це скоріше процес біохімічний, так як кожна клітинка в організмі людини вчиться «економити» кисень;
  4. Схуднення, знищення непотрібних калорій, відзначимо, що за допомогою бігової доріжки ми прибираємо жир на всіх ділянках тіла, це стосується ніг, сідниць, боків і т.д;
  5. Порятунок від стресу. Бігати – це повністю природний процес для людини, але в спробі наздогнати саморушним полотном доріжки з’являється фактор змагання, людина починає боротися сам з собою. А ось вже в процесі боротьби і вихлюпується агресивність, йдуть негативні емоції. Зауважимо також, що при тривалому фізичному навантаженні викидаються в кров ендорфіни – гормони задоволення;
  6. Збільшення працездатності. Завжди відмінним засобом був активний відпочинок, він завжди допоможе розпочати будь-яку справу з подвійним завзяттям;
  7. Заняття на тренажері сповільнюють старіння, а саме пов’язане з віком зменшення головного мозку.

Технічні характеристики

  1. Ширина: 70 см
  2. Довжина: 188 см
  3. Висота: 142 см
  4. Вага: 145 кг
  5. Монітор 10,1-дюймовий сенсорний монітор резистивний
  6. Максимальна швидкість 20,0 км/год;
  7. Мінімальна швидкість 0,1 км/год;
  8. Приріст швидкості 0,1 км/год;
  9. Нахил не більше 22%;
  10. Нахил не менше 0%;
  11. Приріст нахилу 0,5 – 1%;
  12. Електронна варіація швидкості і нахилу;
  13. Самоцентруюча стрічкова система;
  14. Система самозмащення ременя;
  15. Максимальна вага користувача 150 кг;
  16. Кнопкова та важіль аварійної зупинки;

Холтерівське моніторування ЕКГ (добове мониторування ЕКГ) – це метод безперервної реєстрація роботи серця на ЕКГ за допомогою портативного пристрою протягом доби та при звичайному способі життя з наступною розшифровкою отриманих записів. Першим розробником даного метода був Норман Джефри Холтер в честь якого він і названий.

Реєстратор добового ЕКГ по Холтеру Heaco BI6600 – це унікальний пристрій, який призначений для пацієнтів, які потребують амбулаторного моніторингу тривалістю від 1 до 48 годин.

ЕКГ холтер є незамінним помічником лікаря для діагностування у пацієнтів серцево-судинних патологій, аритмії, ішемії міокарда, для спостереження зміни сегмента ST, оцінки медикаментозної відповіді пацієнтів на застосування протиаритмічних засобів і для оцінки діяльності кардіостимулятора.

Для добового ЕКГ BI6600 існує дві модифікації: з 3 -х канальним і 12-ти канальним реєстратором. Живлення холтера відбуваєтьсчя завдяки батареї типу ААА, яка дозволяє безперервно записувати дані ЕКГ 12-відведень протягом 2448 годин і дані 3-канальної ЕКГ протягом 24-96 годин).

Пристрій підтримується програмним забезпеченням, яке дозволяє переглядати записи даних у вигляді графіків на комп’ютері і автоматично шукає події з порушенням ритму, визначає максимальні і мінімальне значення ЧСС, здійснює аналіз перешкод від рухів, аналіз варіабельності і турбулентності серцевого ритму, аналізує ST сегмент, інтервали RR, QT і TWA, а також дає можливість виявляти випадки нічного апное.

Графічний рідкокристалічний дисплей з 3-х кнопковим управлінням дозволяє легко налаштувати параметри холтерівського записуючого пристрою. У реальному часі по відображенню записуваного сигналу на дисплеї ЕКГ можна перевірити якість фіксації і контакту електродів. У комплекті Ви завжди маєте чохол з ремінцем, за допомогою якого апарат легко прикріпити до пацієнта.

Технічні характеристики холтера BI6600:

  1. Управління апаратом: трьома кнопками
  2. Монітор: вбудований ЖК 128 х 64 графічний
  3. Є 12 каналів сигналу ЕКГ
  4. Чутливість виявлення: в межах 0,1 мс
  5. Дисплей може по черзі відображати всі канали: час запису даних, поточний час, введення номера пацієнта, за допомогою клавіатури рекордера
  6. При натисканні кнопки «Події» прилад записує час проведення вимірювання
  7. Сигнал тривоги в разі від’єднання електродів
  8. Автовідключення живлення при тривалому простої приладу (більше 15 хвилин)
  9. Підтримується карта SD, є USB 2.0
  10. Присутні 12 каналів запису, доступний запис декількох форматів
  11. Розміри приладу: 68х53х16 мм
  12. Вага: не більше 42 г
  13. Корпус виготовлений з вологозахисного пластика
  14. Тип батареї: 1 ААА лужні батареї або Ni-MH батареї
  15. Тривалість роботи батареї: близько 48 годин.

Електричний підйомник до 130 кг OSD-1790V

Електричний підйомник OSD-1790V призначений для підйому, пересаджування і транспортування людей, які вимагають особливого догляду і не можуть пересуватися самостійно. Підходить для використання як в лікарняних, так і в домашніх умовах.

Потужний і тихий електропривод

Підйомник оснащений потужним і тихим електроприводом виробництва Linak® (Данія), працює від заряду акумуляторної батареї. Повна зарядка акумулятора здійснюється за 12 годин.

Електрокерування

Пульт дистанційного керування дозволяє легко і плавно піднімати або опускати пацієнта. У разі вимкнення електроенергії передбачена можливість екстреного опускання.

Проходить у дверні прорізи Ширина бази підйомника дозволяє переміщати людину з кімнати в кімнату через стандартні дверні прорізи.

Регулювання ширини бази

Можливість збільшення ширини бази за допомогою механічного важеля для ніг забезпечує стійкість підйомника і безпеку пацієнта при підйомі або опусканні. Задні колеса 5″ з гальмами дозволяють зафіксувати підйомник на місці.

Технічні характеристики

Висота, (см) від 142 до 192

Ширина, (см) від 59 до 87

Вантажопідйомність, (кг) 130

Колеса 5

Оптимізує Вашу силу і витривалість, допомагає Вам швидше відновитись, уникати травм і лікує біль.

Призначений для атлетів, що тренуються кожного дня, SP 8.0 є лідером по електростимуляції м’язів. Модульний та з можливістю підключення, SP 8.0 оснащений новою функцією МІ-авторівень, яка постійно забезпечує Вам кращі результати.

Оснащений унікальною технологією МІ (М’язевого інтелекту), електростимулятор COMPEX пристосовується до кожного Вашого м’яза, щоб забезпечити найбільш ефективну електростимуляцію, пропонуючи, водночас, більший комфорт і кращу продуктивність.

MI-СКАНУВАННЯ (MI-SCAN) Сканує м’язи і автоматично пристосовує параметри електростимулятора до Вашої фізіології.

МІ-АВТОРІВЕНЬ (MI-AUTORANGE) Нова функція, яка дозволяє автоматично модулю Вашого Compex визначити найбільш прийнятний рівень стимуляції.

МІ-КЕРУВАННЯ (MI-TENS) Робить тренування легшим, пристосовуючи рівні стимуляції для програм полегшення болю для отримання оптимальних результатів.

МІ-ДІЯ (MI-ACTION) Оптимізує ефективність сеансу, поєднуючи добровільні скорочення і скорочення м’язів від електростимуляції. Дає вам повний контроль над Вашим тренуванням.

Розмір електродів (великих чи малих) і те, яким чином вони розташовані на потрібних Вам групах м’язів, є найважливішими факторами того, наскільки комфортними, а отже ефективними, будуть Ваші тренування.

Тому рекомендуємо особливо ретельно стежити за тим, щоб розмістити електроди максимально правильним способом.

Технічні характеристики

Вид масажу: Імпульсний Живлення: Акумулятор Потужність: напруга 120 mA на канал, максимальна тривалість імпульсу/ширина 400μs, максимальна частота 150 Hz Вт

Spirodoc – перший портативний діагностичний комплекс, що поєднує в собі спірометр із сенсорним дисплеєм, пульсоксиметр, триосьовий акселерометр та анкету для контролю симптомів вдома. Ідеально підходить для реабілітації, телемедицини та клінічних спостережень.

Респіраторна реабілітація та моніторинг активності. Телемедицина будь-де. За останніми твердженням керівництва ATS для ХОЗЛ рекомендується спостереження фізичної активності під час реабілітації у пацієнтів із захворюваннями органів дихання.

Spirodoc відповідає директивам ЄС для телемедицини та ХОЗЛ:

  1. Функції зовнішнього дихання (спірометр)
  2. Аналіз десатурації (пульсоксиметр)
  3. Щоденна анкета (симптоми)
  4. Фізична активність (3D акселерометр).

Не варто забувати і про основні особливості даного приладу. Насамперед про мобільний пульсоксиметр із вбудованим акселерометром (датчиком руху).

За допомогою моніторингу рівня насиченості крові киснем та фізичної активності (аналіз руху, крокомір та VMU) та визначення зв’язку між ними, програмне забезпечення WinspiroPro дозволяє обчислити необхідність призначення О2 терапії для конкретного пацієнта.

Також Spirodoc дозволяє провести тест 6MWT для визначення О2-Геп індексу. Він полягає в записі SpO2 та частоти пульсу з плетизмографічної кривою протягом 6-ти хвилин ходьби (6MWT) та визначення нового О2 -Геп Індексу (очікуваний патент MIR).

Після цього Spirodoc визначає рівень необхідної пацієнтові кисневої терапії.

Це – інноваційний та необхідний прилад для пульмонології, кардіології та реабілітації.

Завдяки своїй автономності, Spirodoc може використовуватися для моніторингу та запису подій десатурацій під час сну, також записуються пульс, плетизмограма та положення тіла.

Технічні характеристики

  1. Датчик потоку: двонаправлена цифрова турбіна
  2. Вимір потоку: ±16л/с
  3. Точність виміру об’єму: ±3% або 50мл
  4. Точність вимірювання потоку: ±5% або 200мл/с
  5. Динамічний опір при 12л/с: < 0.5 см H2O/л/с
  6. Датчик температури: напівпровідниковий (0-45 ° C)
  7. Дисплей: РК-сенсорний екран зі світлодіодним підсвічуванням
  8. Роздільна здатність: 128х64 пікселів
  9. Живлення:акумулятор (Li-ion, 1000 мА), що перезаряджається, 30-ть годин автономної роботи
  10. Інтерфейси:USB 2.0 (Bluetooth® опціонально)
  11. Акселерометр: тривісний ±2г, 400Гц
  12. Розміри та вага: центральний блок 101х48х16мм, 99г
  13. Зарядний пристрій: (опціонально)
  14. Діапазон вимірів SpO2: 0-100%
  15. Точність вимірів SpO2: ±2% (50-100% SpO2)
  16. Діапазон вимірів ЧСС: 20-254 уд/хв
  17. Точність вимірювань ЧСС: ±2уд/хв або 2%

Реабілітаційна система «Павук» – це спеціальна підвісна система навантаження опорно-рухового апарату для нормалізації тонусу м’язів та збільшення їхньої сили, покращення та розвитку координації рухів. За допомогою еластичних шнурів можна застосовувати повне або часткове підвішування пацієнта. Повне підвішування пацієнта і знаходження у вертикальному положенні сприяє навантаженню опорно-рухового апарату для нормалізації тонусу м’язів. З зменшенням кількості еластичних шнурів відбувається часткове підвішування пацієнта, яке приводить до збільшення навантаження на нижні кінцівки та додає свободи для виконання активних вправ. Реабілітаційна система “Павук” для підвісної терапії може використовуватись для 2 різних методів:

1) Повне підвішування пацієнта, для навантаження опорно -рухового апарату;

2) Використання часткового підвішування пацієнту для виконання активних вправ для навантаження опорно-рухового апарату для нормалізації тонусу м’язів та збільшення їхньої сили, покращення та розвитку координації рухів. За допомогою унікального методу підвісної та блокової терапії (кінезотерапії) можна розвантажити м’язи, наблизившись до стану невагомості, а за потребою ефективно навантажити їх. Підвісна терапія сприяє зміцненню м’язів та є ефективною навіть у тих випадках, коли пацієнт не може самостійно пересуватись у просторі. Система призначена для осіб з атрофією м’язів і з ослабленням м’язового тонусу, з обмеженням рухливості суглобів, а також з паралічами і парезами м’язів.

Система «Павук» – набір еластичних тяг з ременями для кріплення пацієнта. Всі елементи регулюються, що дає можливість підібрати силу, яка буде направлена на тіло людини. При «повному підвішуванні» пацієнт буквально знаходиться в стані невагомості.

Система сприяє: розслабленню м’язів тіла, зниженню м’язового тонусу; збільшення обсягів рухів в суглобах; поліпшення кровообігу; відновлення координації рухів; збільшення м’язової сили. За допомогою системи можливо провести заняття навіть з найпасивнішими дітьми.

Заняття в тренажері «Павук» особливо ефективні для пацієнтів з ДЦП, не рвовом’язові захворювання, пуховими порушеннями внаслідок перенесених черепно мозкових травм та інсультів, а також при ортопедичній патології для реабілітації після переломів або спортивних травм.

Ефективність тренажера «Павук» полягає в тому, що, забезпечивши необхідне розвантаження або навантаження певних частин тіла, можна проводити вправи, спрямовані на розвиток рівноваги і контролю за положенням тіла, на збільшення обсягу активних і пасивних рухів, а також освоєння необхідних рухових навичок. За допомогою системи блоків, які кріпляться до клітки, і додаткових тяг можна тренувати певні ослаблені групи м’язів, підвищуючи рівень їх функціонування. Регулювання довжини тяг і вільний вибір їх місця прикріплення дає можливість індивідуально підбирати величину сили, яка додається до тіла пацієнта, і її напрямок, застосовувати індивідуальну «павутину» його підвішування. Це дозволяє істотно розширити спектр вправ лікувальної фізкультури для пацієнтів з різноманітними захворюваннями.

Технічні характеристики

Ремінь для тулуба

Набір мотузок нейлонових з кріпленнями

 Повнотілий манекен для відпрацювання навичок СЛР у дорослих зі зворотним зв’язком – розширений реанімаційний тренажер з контролем являє собою комплексну систему, яка дозволяє відпрацьовувати різні сценарії порятунку.

Цей дорослий манекен – чудовий тренажер для всіх студентів.

Манекен відтворює пацієнта для практичної інтубації, вентиляції, аспірації і техніки серцево-легеневої реанімації.

Реалістична анатомія включає зуби, язик, носоглотку і ротоглотку, гортань, надгортанник, черпалоподібний хрящ, несправжні і справжні голосові зв’язки, трахею, легені, стравохід і шлунок.

Манекен дозволяє практикувати оральну і назальну інтубації, введення ендотрахіальної трубки, стравохідного обтюратора дихальних шляхів, глотково-трахеальної трубки, комбітьюбу, застосування гортанної маски та надувної маски KING Systems.

Застосування тиску на перснеподібний хрящ змінює положення трахеї і перекриває стравохід, дозволяючи реалістичну практику прийому Селліка.

Технічні характеристики-особливості:

Звужена та розширена зіниці

Пульс сонної артерії

Відновлення прохідності дихальних шляхів

Серцево-легенева реанімація Роздвоєні легені.

Суцільна надійна конструкція голови.

Техніка висування нижньої щелепи.

Точна анатомія для належного розташування рук.

М’який живіт для проведення процедур, пов’язаних з обструкцією легень. Мечоподібний відросток, пупок, соски і реберна клітка як розпізнавальні точки тіла.

Ця модель відтворює доношеного новонародженого необхідна для проходження курсу з реанімації новонароджених. З того часу симулятори зазнали багатьох позитивних змін і зараз студенти-медики мають змогу відпрацьовувати практичні навички, використовуючи високоякісні, вдосконалені манекени. Нині симуляційні технології розглядають як методи удосконалення клінічної освіти, скорочення тривалості навчальних програм і підвищення їхньої інтенсивності без ризику для пацієнтів. Особливу увагу слід приділити симуляторам немовляти, адже наші найменші пацієнти є найбільш вибагливими, для них потрібен конкретний, але ніжний догляд, який включає в себе виконання життєво важливих медичних процедур. Для лікарів лікування немовлят є одним з найбільших викликів. За допомого тренажеру немовляти для відпрацювання навичок догляду студенти-медики мають змогу пройти високотехнологічну підготовку щодо того, як найкраще підійти до своїх найменших пацієнтів.

Технічні характеристики – особливості

Ця безстатева модель має зріст приблизно 48см від тім’ячка до п’яток та вагу 3,4кг.

Це новонароджене немовля дозволяє медичним установам і медичному персоналу виконувати такі процедури:

  1. трахеостомічний догляд (промивання і відсмоктування)
  2. гастростомічні турботи (промивання і зоб)
  3. назогастральну допомогу (розміщення, лаваж, зоб і всмоктування)
  4. катетеризація уретри (вставка, розміщення і догляд)
  5. колостомічна стома (тільки для цілей базового догляду), відповідно в комплект входять медичні пристрої, які можуть використовуватися, включають:
  6. трахеостомічну трубку і всмоктувальний
  7. катетер
  8. гастростомічну
  9. трубка
  10. назогастральну трубка
  11. уретральний катетер

1. Велотренажер THERA-Trainer

2. Універсальна кабіна для підвісної терапії WSC-4

3. Стабілоплатформа-для-функціональної-оцінки-та-реабілітації-Тімо

4. Тренажер багатофункціональний, спарений

9. Палиця опорна з чотирма ніжками, що регулюється за висотою НТ-01-014

10. Палиця опорна, регульована по висоті з механізмом проти ковзання (алюміній) НТ-01-011

11. Милиця пахвова металева НТ-02-003

12. Милиця ліктьова

13. Вимірювач АТ фонендоскоп в комплекті LD-71

14. Валики реабілітаційні (W3, W4, W8, W12, W16)

15. Динамічний тренажер балансу подушка Thera band 36 см

16. Динамометр електронний кистьовий ДМЕР-120

17. Кутомір Bosch PAM 220

18. Коляска ерголайт 40OSD-EL-G-40

19. Ходунки для інвалідів OSD-RB-91040RW

20. Еластичний брус Thera Band

21. Мат для балансування Balance beam