Навчання на освітній програмі “Фізична терапія” (спеціальність 227) в СумДУ є практико-орієнтованим та проводиться офлайн

Не зважаючи на те, що Сумська область знаходиться ближче до кордону з ворогом, порівняно з більшістю регіонів держави, протягом 2022/23 навчального року студенти мали змогу навчатися у офлайн форматі, що дало змогу заствоювати принципи роботи з пацієнтами, практичні навчики безпосередньо біля ліжка хворого. При цьому студенти мали змогу використовувати онлайн-технології, мобільні додатки, соціальні мережі для покращення своїх знань, полегшення діагностики пацієнтів та реєстрації, статистичної обробки отриманих даних.

Слід зазначити, що в Сумському державному університеті функціонують зручні укриття, у ряді з них є можливості для продовження заняття, в тому числі і за рахунок інтернет-з’єднання. Проте, навіть в умовах частих повітряних тривог, локдаунів, перебоїв зі зв’язком, набуття необхідних компетентностей є неможливим без участі у навчальній діяльності об’єкта роботи фізичного терпевта, а саме людини (клієнта, пацієнта), яка потребує фізіотерапевтичної корекції. Кафедра реалізовує вказане завдання шляхом співпраці з лікувальними закладами міста, значною перевагою навчання на кафедрі є її розміщення в структурі потужного навчально-наукового медичного інституту СумДУ. Останнє дає можливість використовувати всі кадрові та матеріально-технічні, ІТ ресурси в підготовці фахівців,  готових до конкуренції на ринку праці і в розвинутих Європейських країнах.