МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР КАФЕДРИ ЗА ТЕМАТИКОЮ МКФ ПРОВІВ ФАХІВЕЦЬ-ПРАКТИК ОЛЕКСАНДР СТЕПАНЕНКО У ФОРМІ ІНТЕРАКТИВНОГО ТРЕНІНГУ

Традиційно на кафедрі велика увага приділяється методичній складовій забезпечення освітніх програм підготовки фахівців за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія. При цьому, здобувачі активно залучаються на методичні семінари кафедри, мають можливість на рівні з викладачами брати участь в обговоренні актуальних проблем фізіотерапевтичної науки та практики, задавати питання, що виникають з проблемних та контроверсійних питань. Такі зустрічі на кафедрі проводяться на постійній основі, до розгляду обирається цікава тематика, запрошуються доповідачи, що мають глибші знання та досвід з тематики.

Одним з актуальних питань сьогодення в нашій державі, є застосування стандартизованого підходу до реаблітаційного менеджменту, який передбачає уніфікованість діагностики за допомогою Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. За ініціативи дружини Президента  України Олени Зеленської та Міністерства охорони здоров’я разом із національними та міжнародними експертами впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор. Вона дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою та людиноцентричною.

Фізичним терапевтом з більш ніж 10-річним досвідом Олександром Степаненком були розглянуті питання застосування МКФ в клінічній практиці, були запропоновані практичні завдання, в тому числі з перевіркою правильності написання кодів. Перед цим, саме з питання впровадження МКФ Олександр Степаненко взяв участь в практичному тренінгу, організованому Всеукраїнською організацією фізичних терапевтів у м. Києві. На загальну думку учасників семінару, не зважаючи на її складність та суб’єктивність, цей інструмент є необхідним в роботі фахівця-реабілітолога, без якого документування та вимірювана оцінка ефективності заходів по поверненню пацієнта до повноцінної активності стає практично неможливою.