Викладачі-фізичні терапевти беруть участь у волонтерському проєкті Всесвітньої організації охорони здоров’я

Викладачі Сумського державного університету на волонтерських засадах беруть участь як ментори з розподілення допоміжних засобів реабілітації у рамках проекту ВООЗ АТ10 «Швидкий доступ до допоміжних технологій для внутрішньо переміщених осіб в Україні», який розпочався в серпні 2022 року.

Для участі у проєкті було обрано 6 областей та 18 відповідальних фахівців з реабілітації, з яких троє  – викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини СумДУ: доцент Дмитро Воропаєв, асистенти Любов Томин та Олександр Степаненко. Всього у рамках проекту до лікувальних закладів області надійшло 42 палети допоміжних асистивних технологій та абсорбуючих засобів. Пакет включає: милиці, тростини, крісла колісні, крісла для туалету та душу, рамки для ходьби, абсорбуючі засоби при нетриманні (одноразові, запас на 3 місяці).

Внаслідок військової агресії тисячі жителів області потребують повноцінної фізичної реабілітації та заходів щодо соціалізації. Ці заходи мають здійснювати за умов належного забезпечення допоміжними засобами, після консультацій підготовлених фахівців. Саме на забезпечення широких верств населення коштовним інвентарем та доступності висококваліфікованої консультативної допомоги з фізичної терапії і направлений проєкт, що реалізується за ініціативи ВООЗ,  Гуманітарного фонду для України у співпраці з  МОЗ України.

У рамках програми підготовки наші викладачі пройшли напружений 20 – годинний курс підготовки ВООЗ з асистивних технологій, отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка. Наразі до 15 грудня у внутрішньо переміщених осіб, що потребують допоміжних засобів мобільності чи самообслуговування є можливість звернутися у Сумську обласну клінічну лікарню та КНП КЛ Св. Пантелеймона за отриманням безкоштовної консультації щодо вибору засобу, навчання користуванню та подальшого супроводу.