За результатами першого етапу виконання проекту ВООЗ А10 викладачі кафедри відібрані до наступного

Днями, в м. Дніпро на базі відділення ФРМ Міської Клінічної Лікарні 4 відбулася робоча зустріч організаторів, менторів та учасників проекту А10 ВООЗ, МОЗ України та Всеукраїнської організації фізичних терапевтів по підтримці пощирення асистивних технологій серед переміщених осіб. Перший етап проєкту майже завершився, учасники обмінялися цінним досвідом та почали підготовку до другого етапу проєкту, який стартуватиме наприкінці весни, та допоможе швидко та якісно надати допоміжні засоби реабілітації для потребуючих.

Проєкт розпочався на початку осені 2022 року, для участі у ньому було обрано 6 областей та 18 відповідальних фахівців (менторів) із реабілітації, серед яких співробітники кафедри Фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Сумського державного університету Степаненко Олександр Сергійович, Воропаєв Дмитро Сергійович та Томин  Любов Василівна. За умовами проекту –
фахівці відділення ФРМ Клінічної лікарні Святого Пантелеймона та Сумської обласної клінічної лікарні пройшли навчання та отримали сертифікований доступ до програми, що дозволяє їм самостійно виконувати підбір асистивного засобу  для особи, навчати користуванню та проводити подальший супровід.

Асистивні технології в реабілітації, такі як крісла колісні, предмети для мобільності та крісла для туалету і душу, є важливими засобами для здоров’я і мають бути швидко доступними, щоб забезпечити реабілітаційну допомогу людям із обмеженнями повсякденного функціонування, тим, хто отримав травми внаслідок війни та /або внутрішньо переміщеним особам.