Участь у вебінарі зі спортивної кардіології, організованому провідною британською інституцією зі спортивної медицини

Співробітники кафедри продовжують підвищувати свою кваліфікацію та навчатися у провідних фахівців світового рівня. Зокрема, в травні місяці проф. Атаман Ю.О. взяв участь у онлайн-конференції, організованій Британським інститутом спорту та здоров’я, під час якої піднімалися актуальні питання спортивної кардіології.

Так, була приділена увага профілактиці гострих респіраторних захворювань у атлетів, повноцінному відновленню спортсменів групи витривалості, що перенесли коронавірусну хворобу, методам дослідження динаміки респіраторних змін, ризикам, яким піддаються професійні спортсмени під час подорожів. Проф. Нік Тіллер (Каліфорнійський університет, США) зупинився на питанні задишки, як лімітуючого симптому, та методам її корекції і контролю.

Не оминули учасники заходу питання специфічної кардіологічної патології у спортсменів, зокрема було заслухано доповіді відносно сучасного стану проблеми та менеджменту міокардиту, вроджених вад серця, вродженої гіпертрофічної кардіоміопатії за обструктивним типом, ішемічної хвороби серця та спортивної діяльності осіб з імплантованим кардіостимулятором. Визнаний експерт з питання спортивного серця проф. Санджай Шарма (Університет Св. Георга, Лондон) прочитав лекцію «Аритмії у спортсменів: особливості діагностики, прогнозу та подальшої тактики».

Захід було завершено тестуванням слухачів та круглим столом, де всі бажаючі мали можливість підняти перед шановними спікерами питання, що їх цікавлять.