Участь викладачів і магістрів кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини в “Національному конгресі з мультидисциплінарної реабілітації: формування стратегії роботи в умовах війни”

Професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини Єжова О.О., доцент кафедри Ситник О.А., асистент кафедри Степаненко Олександр, магістрантка ІІ курсу Пірогова А. відвідали Національний конгрес з мультидисциплінарної реабілітації: формування стратегії роботи в умовах війни, який було проведено в м. Львів 24-25 листопада 2023 р.

Конгрес було організовано в межах проєкту “Реабілітація травм війни в Україні” Благодійним фондом “Пацієнти України”, ГО Всеукраїнським обʼєднанням фізичних терапевтів, ГО Українським товариством ерготерапевтів, ГО Українським товариством терапії мови і мовлення, ProtezHub, ГО Українським товариством фізичної та реабілітаційної медицини за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), представлену Посольством Швейцарії в Україні, а також представників Європейського Союзу та Nova Ukraine. Всі заходи ініціативи також підтримуються Міністерством охорони здоров’я України, Національною службою здоров’я України, Міністерством соціальної політики України, Офісом Президента України та радницею-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності.

Конгрес відбувся в дружній атмосфері. Розглядались перспективи розвитку спеціальності 227 Терапія і реабілітація, особливості роботи в напрямку мультидисциплінарної реабілітації в Україні. Дуже важливі для сьогодення питання були підняті організаторами і гостями конгресу, серед яких необхідно зазначити доповіді Оксани ЛЯЛЬКИ, joint PhD, (голова оргкомітету, голова правління  ГО “Українське товариство терапії мови і мовлення”), Катерини ТИМРУК-СКОРОПАД, професорки, докторки наук кафедри фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури, членкині правління ГО “Всеукраїнське обʼєднання фізичних терапевтів”, фізичної терапевтки, стратегічної радниці з розвитку реабілітаційної освіти проєкту “Реабілітація травм війни в Україні”, Антоніни КУМКИ, президентки ProtezHub, Ольги МАНГУШЕВОЇ, заступниці голови правління з міжнародної співпраці, ГО “Українське товариство ерготерапевтів”, ерготерапевтки, Анастасії БОЙЧУК, стратегічної керівниці проєкту “Реабілітація травм війни в Україні”, Юлії РАСКЕВИЧ, БФ “Пацієнти України”, керівниці освітнього напряму проєкту “Реабілітація травм війни в Україні” та інших.

На конгресі були підняті болючі теми присвячені актуальним питанням реабілітації нейрогенних розладів, Концепції організації та провадження реабілітації у сфері охорони здоровʼя, командній роботі у реабілітації складних клінічних випадків, мʼязово-скелетній реабілітації воєнних травм, стану та перспективам реабілітації в громаді, актуальним проблемам у реабілітаційній практиці.

Дякуємо організаторам конгресу за можливість долучитися до обговорення найважливіших тем в сучасному реабілітаційному суспільстві України та світу.